תיירות חול במרוקו

תיירות חול

יש שפע של פעילויות חול על החוף ליהנות מהן, כולל בניית ארמונות חול והעפת עפיפונים. להרפתקנים יותר, נסה גלישת חול. תטיילו במעלה דיונה ואז תגלשו מטה על קרש או על מגוון ציוד (כמו מזחלות, סקייטבורד שונה, מכסי פחי אשפה ובטן חשופה). רק הקפידו להביא מצלמה עם עדשת זום כדי שתוכלו לקבל את “הצילום” של הדיונות מרחוק. הזמן הטוב ביותר לצאת ל-Sand-boarding הוא בשקיעה, כשהאור מרהיב והדיונות זוהרות בצבע זהוב ויפה.

דילים לחול

חול הוא חומר חשוב ורב-תכליתי הקיים בכל היבטי חיי האדם המודרניים. הוא משמש לתשתיות בנייה, תעשייה, חקלאות ותחבורה, ובאזורי החוף הוא מספק הגנה טבעית מפני שחיקה. אבל אולי השימושים המשמעותיים ביותר בחול הם אלו הקשורים לפיתוח התיירות. ואכן, חול הפך למשאב טבע רב ערך המשמש לפיתוח והרחבת אתרי נופש תיירותיים. בהקשר זה, חול הוא חלק בלתי נפרד ממושג “המדבר כגן עדן” שצץ בעשורים האחרונים.

השימוש הנפוץ והנפוץ ביותר בחול לתיירות במרוקו הוא אמבט החול, פעילות ששורשיה במסורות המיסטיות של אזור מדבר הסהרה. במקור, תרגול זה נועד להציע תרופה טיפולית או רווחה על ידי הטמנת הגוף בחול המדבר. אולם כיום פעילות זו הותאמה לטובת תיירים שאינם ילידי הארץ על ידי עיגונה בשיח על היתרונות הבריאותיים של סביבה ספציפית זו. שיח חדש זה הדגיש את ערכו הטיפולי של חול ואת יכולתו לסלק רעלים וחוזק באמצעות תהליך של ניקוי רעלים (Cauvin-Verner, 2008).

תיירות חול במרוקו

ככאלה, מרחצאות החול ב-Erg Chebbi אינם עוד תופעה מקומית גרידא, אלא נהוגות כיום בקנה מידה בינלאומי. מרחצאות החול היא כיום פעילות פופולרית הן למרוקאים והן לתיירים זרים המגיעים לדרום מזרח מרוקו כדי לחוות את תרבות המדבר דרך טבילה בחול ושהייה בדיונות, כמו גם לגלות ולהתחבר מחדש למוצאם הבדואי. (Cauvin-Verner, 2009). צורה זו של תיירות פסממוטיקה עלולה לאיים על קיימות מערכת הדיונות אם לא תוסדר בקפידה. זו הסיבה שמנהלי הדיונות של הפארק הלאומי דיונות החול הגדולות פיתחו אסטרטגיות להגביל את צמיחתו. הם עושים זאת על ידי השלכת חול הרחק מהדיונות ואל האוקיינוס, אך גם על ידי הסרה ידנית של שטחי דשא שחוסמים את התנועה הטבעית שלהם.

הפעילויות התיירותיות בחול כוללות מגוון רחב של פעילויות פנאי וחוויות המרוכזות סביב נופים חוליים, החל מחופים שלווים ועד מדבריות עצומים. פעילויות אלו שובות את המטיילים ברחבי העולם, ומציעות שילוב של הרפתקאות, רגיעה וחקירה בין גרגרי החול. החל מבניית ארמונות חול על חופים בתוליים ועד יציאה למסעות מלהיבים של נגיחה בדיונות, תיירות מבוססת חול נותנת מענה לקשת רחבה של תחומי עניין והעדפות.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back To Top